راهنمای جامع انتخاب سایز تشک

 

وقتی تصمیم دارید یک تشک جدید خریداری کنید اولین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که کدام سایز تشک مناسب شماست. برای اینکه بتوانید راحت و درست از بین سایزهای مختلف تشک از سایز تشک کودک، تشک نوجوان، تشک یک نفره یا تویین، تشک یک و نیم نفره یا فول، و انواع ابعاد تشک دونفره انتخاب کنید، این راهنمای جامع انتخاب سایز تشک را برایتان آماده کرده ایم.

تشک کودک یا نوجوان

ما تشک مخصوص تخت کودک در سایز ۷۰ در ۱۳۰ سانتی متر و تشک نوجوان در سایز ۸۰ در ۱۸۰ برای تخت های سایز کوچک داریم که اگر مناسب تخت شماست می توانید از فروشگاه آنلاین ما خریداری کنید. این تشک ها برای اتاق هایی که خواهر برادر ها در یک اتاق هستند خوب است چون جای کمتری اشغال می کند یا برای تخت های دو طبقه مناسب است.
برای نوجوانانی که در حال رشد هستند یا درشت اندام و قد بلند هستند تشک توئین یا عرض ۹۰ در ۲۰۰ سانتی متر هم مناسب می باشد. همچنین اگر قصد خرید تشک برای مکان هایی مثل هاستل یا خوابگاه را دارید، تشک عرض ۹۰ پیشنهاد خوبی برای شماست.

 

تشک های یک نفره

تشک فول یا عرض ۱۲۰ تشک مناسبی برای بزرگسالانی است که تک نفره می خوابند مخصوصاً برای کسانیکه درشت اندام تر هستند یا عادت به غلت زدن در خواب یا باز خوابیدن دارند. اما اگر فضای کافی در اتاق خود ندارید تشک عرض ۹۰ یا ۱۰۰ انتخاب مناسب تری برای شماست. اما به دلیل اینکه ما در ایران تشک با طول بیشتر از ۲۰۰ سانتی متر یا همان ۲ متر نداریم ، برای افراد قد بلند ( قد ۱۸۰ سانتی متر به بالا ) تشک عرض ۱۲۰ را پیشنهاد می کنیم که فضای بیشتری برای خواب برایشان ایجاد می کند، به این تشک ها یک و نیم نفره هم می گویند. اما به طور کلی تشک عرض ۹۰ پرفروش ترین تشک از بین تشک های یک نفره در ایران می باشد چون هم برای نوجوانان در حال رشد و هم برای بزرگسالان مناسب است.

 

تشک های دو نفره

پرفروش ترین و محبوب ترین سایز تشک دونفره در ایران تشک عرض ۱۶۰ یا المپی کوئین می باشد. به طور کلی این تشک ها برای زوج هایی با اندام متوسط و مدل خواب معمولی مناسب است. اما اگر سایز اتاق شما کوچک است و فضای کافی ندارید به شما تشک های عرض ۱۴۰ یا کوئین را پیشنهاد می کنیم.  برای اینکه راحت تر بتوانید تصمیم بگیرید اینطوری در نظر بگیرید که در تشک عرض ۱۴۰ هر کدام از افراد ۷۰ سانتی متر فضا برای خواب دارند. اگر فکر می کنید این فضا برای شما کم است تشک های عرض بالاتر را انتخاب کنید تا پارتنرتان را موقع خواب اذیت نکنید و هر دوی شما خواب راحتی را تجربه کنید.

تشک کودک و نوجوان

تشک کودک و نوجوان

تشک یک نفره عرض 90

تشک یک نفره عرض ۹۰

تشک یک نفره سایز بزرگ

تشک یک نفره عرض ۱۰۰

تشک یک و نیم نفره

تشک یک و نیم نفره عرض ۱۲۰

تشک دونفره سایز کوچک

تشک دو نفره کوچک عرض ۱۴۰

تشک دونفره سایز متوسط

تشک دو نفره متوسط عرض ۱۶۰

تشک دو نفره سایز بزرگ

تشک دو نفره بزرگ عرض ۱۸۰

تشک دو نفره کینگ سایز بزرگ

تشک دو نفره کینگ عرض ۲۰۰

تشک عرض ۹۰ یا توئین

تشک توئین کوچکترین سایز تشک در بین سایزهای مختلف تشک است این تشک با عرض ۹۰ مناسب برای نوجوانان است چون در حال رشد هستند و از لحاظ قد تشک به راحتی روی این تشک جای می گیرند. این تشک برای سوئیت یا استودیو که فضای خیلی بزرگی ندارد هم می تواند مناسب باشد. اگر به دنبال خرید تشک با قیمت مناسب و سایز کوچک برای خودتان یا فرزندتان هستید ما به شما تشک عرض ۹۰ رو پیشنهاد می کنیم که میتوانید در فروشگاه آنلاین تشک حامی خواب خریداری کنید.

تشک عرض ۱۰۰ یا توئین XL

بعضی تخت ها هستند که به خاطر نوع طراحیشون عرضشون استاندارد نیست و اگر تشک عرض ۹۰ داخلشون بگذارید کناره هاش خالی می مونه، تشک عرض ۱۰۰ یا توئین XL برای این تخت ها مناسب هستند. البته در اصل تشک های توئین XL برای نوجوانان یا جوانانی هست که قد بلندی دارند و از ۱۸۰ سانتی متر بلندتر هستند، برای این دسته از افراد تشک های با طول بیشتر تولید کرده اند که متأسفانه در ایران ما تشک با طول بیشتر از ۲۰۰ سانتی متر یا ۲ متر نداریم.

تشک عرض ۱۲۰ یا فول

تشک عرض ۱۲۰ مقدار کمی از تشک توئینXL یا ۹۰ بزرگتره و راحت تره ولی همچنان برای اتاق یا فضای کوچک پیشنهاد میشه. به این معنی که این تشک برای نوجوانان درشت جثه یا کسانیکه در آپارتمان های کوچک به صورت یک نفره زندگی میکنند مناسب است. به دنبال خرید تشک عرض ۱۰۰ هستید؟ یه سری به فروشگاه آنلاین تشک ما بزنید و از بین ده ها مدل و برند مختلف تشک مورد نظرتان را انتخاب کنید.

تشک عرض ۱۴۰ یا کوئین

تشک عرض ۱۴۰ یا کوئین از جمله تشک های پرطرفدار و پرفروش محسوب میشود. چون به اندازه کافی برای یک نفر جا دارد ولی همچنان دو نفر هم می توانند روی آن بخوابند و برای اکثر اتاق خواب ها از لحاظ سایز مناسب است. این نکته را در نظر داشته باشید که اگر شما زوج هستید این مورد خیلی بستگی به سایز بدنی شما و نحوه ی خوابیدن و عادات خواب شما دارد. اگر عادت دارید هنگام خواب فضای زیادی را اشغال کنید این سایز تشک مناسب شما نیست. اگر سایز تشک کویین یا عرض ۱۴۰ برای شما مناسب است می توانید این تشک ها را در فروشگاه آنلاین حامی خواب پیدا کنید و به صورت آنلاین خریداری کنید.

تشک عرض ۱۶۰ یا المپیک کوئین

این تشک با عرض ۱۶۰ محبوب ترین و پرفروش ترین سایز تشک دو نفره در ایران می باشد. چون هم فضای استاندارد برای خوابیدن دو نفر را دارد و هم خیلی بزرگ و جاگیر نیست. اما اگر شما از آن دسته افراد هستید که عادات خواب پیچیده ای دارید، زیاد غلت می زنید و دستان و پاهایتان را هنگام خواب باز می گذارید روی این تخت ممکن است پارتنرتان را اذیت کنید. پس باید عرض های بزرگتر را خریداری کنید اما باید بدانید که اغلب زوج ها در ایران از همین سایز تشک استفاده می کنند. اگر شما هم قصد دارید تشک دونفره سایز ۱۶۰ خریداری کنید می توانید تشک های فروشگاه آنلاین ما را از طریق این لینک ببینید.

تشک عرض ۱۸۰ یا کالیفرنیا کینگ

همانطور که تا الان متوجه شده اید این تشک برای دو نفر فضای کافی و عالی برای خواب را دارد، برای هر نفر ۹۰ سانتی متر در ۲۰۰ سانتی متر فضای خواب درنظر بگیرید. این سایز تشک برای کسانیکه در اتاق خوابشان فضای کافی برای گذاشتن تخت دارند مناسب است. و اگر از آن دسته افراد هستید که خواب پیچیده ای دارید بهتر است سایز تشک بزرگ بگیرید. راستی یک نکته ای که باید به آن توجه کنید پهنای راهروهای ساختمان تان یا آسانسور باربری در ساختمان تان است. اول فضاها را بررسی کنید و سپس تشک مورد نظرتان را خریداری کنید. اگر تصمیم تان قطعی است روی این لینک کلیک کنید و وارد فروشگاه آنلاین تشک حامی بشوید.

تشک  عرض ۲۰۰ یا کینگ

بالاترین سایز تشک در ایران تشک کینگ سایز یا ۲۰۰ در ۲۰۰ سانتی متر هست. این سایز تشک برای زوج هایی مناسبه که بچه یا حیوان خانگی دارند و گاهی اوقات با آن ها میخوابند. هم چنین این سایز تشک و تخت برای پر کردن فضای اتاق های بزرگ مناسبه. اگر شما هم فکر می کنید این سایز تشک برای شما مناسبه می تونید از بین تشک های دونفره داخل سایت سایز ۲۰۰ در ۲۰۰ رو انتخاب کنید و به صورت آنلاین خرید کنید.

سایز تشک

۷۰ در ۱۳۰ سانتی متر

۸۰ در ۱۸۰ سانتی متر

۹۰ در ۲۰۰ سانتی متر

۱۰۰ در ۲۰۰ سانتی متر

۱۲۰ در ۲۰۰ سانتی متر

۱۴۰ در ۲۰۰ سانتی متر

۱۶۰ در ۲۰۰ سانتی متر

۱۸۰ در ۲۰۰ سانتی متر

۲۰۰ در ۲۰۰ سانتی متر

مناسب برای چه کسی؟

نوزاد یا کودک

نوجوان

نوجوان در حال رشد یا جوان

نوجوان درشت اندام یا جوان

جوان تنها با حیوان خانگی

زوج با اتاق کوچک

زوج با اتاق متوسط

زوج با حالت خواب پیچیده

زوج با نوزاد یا حیوان خانگی

حداقل سایز اتاق خواب

حداقل ۲ در ۳ متر

حداقل ۲ در ۳ متر

حداقل ۲ در ۳ متر

حداقل ۲ در ۳ متر

حداقل ۳ در ۳ متر

حداقل ۳ در ۳ متر

حداقل ۳ در ۴ متر

حداقل ۳ در ۴ متر

حداقل ۴ در ۴ متر

چه مواردی رو باید هنگام انتخاب سایز تشک در نظر بگیرید؟

۱- سایز بدن خودتون

اگر قد شما بیشتر از یک متر و هشتاد سانتی متر هست (۱٫۸۰) پس تشک های توئین و توئین XL یعنی عرض ۹۰ و عرض ۱۰۰ برای شما مناسب نخواهد بود و خواب راحتی را برای شما به ارمغان نخواهند آورد. ولی تشک عرض ۱۲۰ یعنی فول و عرض ۱۴۰ یعنی کوئین می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد.
اگر شما زوج هستید ولی در آپارتمان کوچک زندگی می کنید و اتاق خواب شما فضای کافی ندارد تشک عرض ۱۶۰ برای شما گزینه ی مناسبی است. اما اگر هنگام خواب غلت می زنید و یا درشت اندام هستید تشک عرض ۱۸۰ برای شما مناسب تر است. روی تشک عرض ۲۰۰ نه تنها دو نفر به راحتی می خوابند بلکه می توانید نوزاد یا حیوان خانگی تان را هم روی تخت بگذارید.

۲- سایز اتاق

تشک های سایز کوچک مثل تشک نوجوان تا فول انتخاب مناسبی برای اتاق های کوچک یا اتاق کودکان هستند. تشک عرض ۹۰ و عرض ۱۰۰ برای اتاق های ۲ در ۳ متر مناسب هستند. و تشک عرض ۱۲۰ برای اتاق های ۳ در ۳ متر مناسب ترند.
از بین تشک های دو نفره تشک کوئین یا عرض ۱۴۰ برای اتاق های ۳ در ۳ متر گزینه ی مناسبتری است، و تشک های دیگر تا عرض ۲۰۰ سانتی متر برای اتاق های ۳ در ۴ متر مناسب تر هستند.

۳-حالت خواب شما

اگر شما در هنگام خواب دائم غلت می زنید و حالت خوابتان را تغییر می دهید تشک عرض ۱۲۰ یا فول برای شما مناسب تر است، تشک فول به شما فضای کافی برای جابجایی هنگام خواب را می دهد البته اگر تنها می خوابید. اگر زوج هستید و یکی از شما یا هر دوی شما عادت به غلت زدن هنگام خوابیدن دارید، تشک عرض ۱۸۰ به بالا را انتخاب کنید. ولی اگر هنگام خواب آرام هستید و تقریباٌ تکان نمی خورید تشک عرض ۱۶۰ هم می تواند برای شما مناسب باشد.

۴- تعداد افراد روی تختخواب

شما تنها هستید یا با پارتنرتان قرار است روی تخت بخوابید؟ اگر تنها می خوابید و درشت اندام هستید یا غلت می زنید تشک ۱۲۰ انتخاب مناسبی برای شماست و تشک های عرض ۹۰ و ۱۰۰ برای نوجوانان گزینه های بهتری هستند.
اگر زوج هستید تشک عرض ۱۴۰ به بالا برای شما مناسب است. درنظر بگیرید در روی تشک عرض ۱۴۰ یا کوئین هر کدام از شما ۷۰ سانتی متر فضا برای خواب دارید. عرض شانه هایتان را اندازه بگیرید و فضای مطلوبتان برای خواب را همینطور، سپس می توانید تصمیم بگیرید کدام سایز تشک برای شما مناسب تر است.

۵- بودجه شما

مسلماً هر چقدر سایز تشک کوچکتر باشد قیمت آن هم کمتر است.  به طور معمول هر سایز تشک حدود ۱۵ الی ۲۰ درصد گرانتر از سایز قبلی است و از طرفی جنس متریال به کار رفته داخل تشک نیز در قیمت آن تأثیرگذار است. مثلاً تشک های فنری از تشک های لاتکس یا مموری فوم ارزان تر هستند و هر کدام مزیت های خودشان را دارند.